Milan Ketiš se v svojem delu ukvarja z uprizarjanjem pogleda navznoter preko risbe, slike in prostorskih postavitev, ki so tam zato, da bi pri gledalcu pozornost usmerile k njemu samemu. Svoja dela razume kot posrednike, ki kažejo na različna mesta, točke pozornosti v telesu ali mislih. Izhodišče mu dajejo izkušnje pridobljene v čutenju in opazovanju, ki se zgodijo v izvajanju telesnih gibalnih praks, ali vsakdanjih opravilih. V prostorskih postavitvah ustvarja ambient, ki spominja na naravo, na gozd, kjer tudi uporablja organske materiale, les, zemljo, deli rastlin ipd.
Njegov namen je pokazati na preprosto lepoto naravnega stanja žive in nežive narave, kar nazorno pokaže v performansu Estetika vsakdanjega, kjer v galerijskem prostoru seka veje, ki »naključno« po zakonu gravitacije popadajo ena čez drugo v formi kroga, ki se zgosti okoli štora, kot lep stranski učinek praktičnega opravila, ki je prav tako lahko lepo samo po sebi, vendar le če je naš pogled to voljan videti.
V letu 2015/16 končuje študij magisterija na ALUO, v tem istem letu je opravil izmenjavo v Helsinkih na Kuvataideakademia.
Več na: www.flickr.com/photos/29836592@N07